MAGYAR DEUTSCH ENGLISH
Pályázatok
Szekszárdi Helyi Közösség
HOT SPOT szolgáltatás
Szekszárdi Szüreti Napok
AGÓRA SZEKSZÁRD
visitszekszard.hu
Szekszárdi Fürdő
Garay Élménypince
Szekszárdi Csoki
Illyés Gyula Könyvtár
Wosinsky Mór Múzeum
partnerek
TOP-6.5.1-16-SE1-2017-00001

a kedvezményezett neve: Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata

a projekt címe: Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule energetikai korszerűsítése
a szerződött támogatás összege: 259.733.402 Ft
az önerő mértéke: 247 266 598 Ft
a támogatás mértéke (%-ban): 100 % az elszámolható költségek vonatkozásában
a projekt tervezett befejezési dátuma (ha megvalósult, akkor a tényleges befejezés): 2020.03.31.
projekt azonosító száma: TOP-6.5.1-16-SE1-2017-00001

a projekt tartalmának bemutatása:

A projekt keretében Szekszárd egyik legnagyobb általános iskolájának helyt adó épületét kívánjuk korszerűsíteni. Az intézmény egyik kiterjedt körzete általános iskolai funkcióját látja el. Ebből a szempontból stratégiai létesítmény, melyet tartósan működtetni kívánnak a társult önkormányzatok. Az épület kihasználtsága folyamatosan magas, és a jelenleg rendelkezésre álló statisztikai adatok és prognózisok alapján tartósan így is marad. Az épület jelenlegi állapota energetikai szempontból rossz: a homlokzati elemek és a födém-tető hőtechnikai paraméterei messze nem felelnek meg az országos stratégiai célkitűzésekben foglalt elvárásoknak. A távfűtéssel ellátott épület folyamatos üzemben működik, a kívánatosnál jóval nagyobb hőenergia-ráfordítást igényel.

Az épület felújításához a TOP-6.5.1-15 pályázati konstrukció kereteiből szeretnénk e célra rendelkezésre álló forrást felhasználni. A projekt kapcsán jelentős mértékű lesz az üvegházhatású gázok kibocsátását érintő csökkenés, ami a pályázati kiírás céljaival összhangban hozzájárul a Nemzeti Reform Programban kitűzött célok, illetve a Magyarország Megújuló Energia Hasznosításának Cselekvési Tervében foglalt célkitűzések eléréséhez.

A projekt helyszíne a Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule, 7100 Szekszárd, Szentgyörgyi Albert utca 8. alatt található három szintes épülete (nem áll műemléki védettség alatt).

Jelenleg az épület energetikai besorolása EE (átlagosnál jobb), a TNM rendeletben elvárt 103,3 kWh/m2a primer energiaigény helyett a tényleges szükséglete 200,4 kWh/m2a primer energiafogyasztással jellemezhető (számított értékek). Az éves átlagos hőigény jelenleg 2459,88 GJ (számított érték). A homlokzat sehol nem kapott utólagos hőszigetelést. A nyílászárók zöme nagyon elavult, nincs a TNM elvárásoknak megfelelő paraméterű nyílászáró az épületben. A födém szigetelése rossz, és a rajta lévő bevilágítók is jelentős hőveszteséget okoznak. A lapostetős részek szintén nagyon rossz hőszigetelési paraméterekkel rendelkeznek, alkalmasak alternatív energiatermelő berendezések elhelyezésére.

Az épület energiaellátása a városi távfűtőműről történik. Két hőfogadó egység található az iskolában: egyik a főbejárat mellett, másik a tornaterem/tornacsarnok együttes résznél található. A fűtési rendszer elavult, cserére szorul a teljes fűtési csőhálózat, és a legtöbb radiátor, a szivattyúk elavultak.

A tornacsarnok-rész tetőszerkezete beázik, nagyon rossz hőtechnikai paraméterekkel rendelkezik.

A fűtési körök kialakításánál az épület hasznosítási szempontjait nem vették korábban megfelelő módon figyelembe, ezért most több fűtési kör kialakításával az épület hasznosításához tudjuk a fűtési paramétereket igazítani.

Az éves elektromos fogyasztás meghaladja a 108.807 kWh-t (mért adat). Az épületenergetikai korszerűsítés a 5170 m2 fűtött alapterületű épület jelentős mértékű felújítását fogja jelenteni a következő elemekkel:

- az iskolaépület teljes külső határoló szerkezete korszerűsített állapottal lesz jellemezhető, ezen belül: o megtörténik az épület homlokzati hőszigetelése, 15 cm Grafit expandált polisztirolhab hőszigetelő anyaggal jelentős mértékben javul a szigetelésük;
o a nyári erős besugárzás elleni védelem kerül kialakításra a déli irányba néző ablakok felől;
o a lapostető 18 cmEPS Grafit 100-as_tal, az egyéb födém részek a meglévő 10 cm mellé további 15 cm szálas hőszigetelőt kapnak (a tornatermek is); a tornatermeknél meg kell újítani a statikai elemeket is, hogy a nagyobb terhelést elbírják;
o a meglévő fém- és faszerkezetű, korszerűtlen nyílászárókat új háromrétegű üvegezéssel ellátott nyílászárókra fogjuk cserélni (mintegy 1200 m2 összfelületen);
o cserére kerül a teljes fűtési csőhálózat, valamint 206 db. radiátor; energiatakarékos szivattyúk működtetik a 7 újonnan kialakított fűtési kört;
o intelligens épületfelügyeleti rendszer fogja az épület energiaellátását a felhasználói szempontokhoz igazodóan szabályozhatóvá tenni;
o világítás-korszerűsítés során az intézmény teljes egészében korszerű, energiatakarékos (LED) világítótesteket kap;
o az intézmény elektromos energia-fogyasztásának egy jelentős részét megtermelő, 50 kWp teljesítményű háztartási méretű kiserőmű kerül kialakításra;
o 6x2,3 m2 abszorber-felületű napkollektor rendszer kerül elhelyezésre a használati-melegvíz biztosításának energiatakarékosabbá tétele érdekében.
A projekt megvalósítása az előzetesen elkészített tervek szerint éves szinten 1170 GJ közvetlen fűtési energia megtakarítással jár, és az épület jelenlegi villamos-energia fogyasztása közel nullára csökken A konyha-tornatermi rész melegvíz-ellátásának egy jelentékeny részét (12,87 GJ/év) a lapostetőn működő síkkollektorok fogják szolgáltatni.

Szerződések:

MarkCon 2009
Vakok és gyengénlátók
számára
E-HIVATAL KAPCSOLATI INFORMÁCIÓK ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ HONLAP-TÉRKÉP